עסקאות מכירה ורכישה של בתים פרטיים

 
ישנם אנשים שחולמים על בית קרקע, עם גינה מטופחת שיקומו אליו לציוץ הציפורים, הרחק מהעיר הסואנת. הדרך לבית פרטי, עשויה להיות בעלת סיכונים וקשיים שונים. ראשית, יש לבצע את הבדיקות הדרושות.ראשית יש לוודא מי הבעלים של הנכס שהיא הבדיקה הראשונית והבסיסית ביותר, הנדרשת למי שמעוניין לרכוש מגרש או בית. מטרת הבדיקה היא , ניהול של משא ומתן לגבי התנאים לרכישת הנכס וכן, לוודא כי מדובר באותו אדם ושאין עוד שותפים לבעלות בנכס המדובר.
 
יש לבדוק, כי הנכס נקי מכל חוב או שעבוד כגון חובות של בעל הנכס, אם קיימת משכנתא מה החוב למשכנתא וכן הלאה. עוה"ד יבדוק בוועדה המקומית לבניה באזור הנכס, לגבי המצב התכנוני שלו כאשר הוא יאסוף את המסמכים, מה שיראה על פירוט תכניות הבניה שחלות על הנכס וכן, יצוין במסמכים אלה אם ניתן לבנות, אם נוצלו חלק מתוכניות הבניה או שנוצלו במלואן וכדומה. גם מבחינת חריגות הבניה, ל פי התכניות, ניתן יהיה לדעת אם אכן בוצעה הבניה כתקנה ולא קיימות בנכס חריגות כלשהן.
 

פנו לעורך דין מקרקעין לקבל את כל המידע על הנכס

 
אם אתם חושבים לרכוש בית פרטי  בקרוב, כדאי  שתדעו כמה פרטים חשובים ותקבלו את הייעוץ הדרוש באמצעות עו"ד מקרקעין. יש לציין כי עסקאות נדל"ן  ברכישת בתים פרטיים, שונות מאשר רכישת דירה. הסיבה היא שבבתים פרטיים, ניתן יהיה לבנות חלקים נוספים כגון יחידת דיור או עליית גג ומחסן או חדר נוסף. כאשר מדובר על עסקאות מכירה ורכישה של בתים פרטיים, יש להסתכל על מכירה באופן שונה.
 
יש לברר כמה פרטים חשובים לפני שתבצעו עסקת מכירה או רכישה של בית פרטי כגון: זכויות הבניה, אם אתם יכולים לבצע בו שינוי אם הגדלה או הקטנה של הנכס.
 

מוכרים בית פרטי? בררו לגבי המיסוי שיש לשלם עליו במכירה

 
יש לציין כי הרבה ממוכרי ורוכשי הבתים הפרטים, מודעים לגבי פטור ממס שבח, או אם עליהם לשלם את המס בזמן המכירה. מי שישלם מס שבח, יהיה בעל נכס שמוכר את הנכס שלו לפני שגר בו 4 שנים. לאחר 4 שנים במידה והוא מוכר את הנכס, הוא יהיה פטור מתשלום מס זה. יש לדעת ,כי בטרם תבצעו עסקת נדל"ן בדקו אם ישנן זכויות בנכס שעדיין לא נוצלו וכן, לבדוק אם קיים מס שבח על הנכס.
 
 
 
 
 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק