10 טיפים חשובים למוכרי דירה

 
אם החלטתם כי זה הזמן למכור את הנכס בשל סיבות ידועות, כגון מעבר לעיר אחרת בגלל העבודה, רי לוקיישן בחו"ל להרבה שנים, אם הילדים  גדלו והנכס כבר גדול מדי לצרכיכם, זה הזמן להציע את הנכס למכירה, אבל לא לפני שתדעו על 10 טיפים חשובים למוכרי דירה. יש להכין באופן מסודר את כל הניירות הקשורים לנכס, אם הטאבו, גודל המגרש, השטח הבנוי, גילו המדויק של הנכס, או אם מדובר על קרקע פרטית או שמדובר על קרקע של מנהל, אם קיימות זכויות בניה נוספות ועוד. בררו על ההיטלים, כך שתיקחו בחשבון אחר כל ההיטלים מה המחיר הנקי שיישאר לכם. עוה"ד שלכם שבקיא בנושאי המקרקעין, יוכל לעדכן אתכם לגבי ההיטלים או המסים שיש לשלם במכירה.
 
יש להכין את הנכס למכירה והכוונה לצביעה, ניקוי, תיקון ואם יש ליקויים כדי לסדר אותם לפני המכירה. כאשר הנכס יהיה מוכן וימשוך את הקונים, אז תוכלו להוציאו למכירה. קונים רבים שמגיעים לנכס לא מסודר או מעט מוזנח, הם ינסו להוריד את המחיר באופן משמעותי
 וחבל.  סכום שיהיה זניח לעומת  הסכום שתפסידו אם הנכס יימכר AS is.

 

התייעצות עם סוכני נדל"ן לפני המכירה

 
זה גם צעד נבון שיש לעשות לפני מכירת הנכס. יועץ נדל"ן שהוא מקצועי ומתמחה באזור הגיאוגרפי שלכם, יהיו לו נתונים ריאליים והוא יוכל לאמוד את מחיר המכירה של הנכס שבבעלותכם. במידה ואתם סבורים כי יועץ הנדל"ן מעוניין לקבל את אחוזי המכירה שלו והוא ינסה להוריד את מחיר הנכס על מנת לסגור את העסקה, זה השלב שיש לבקש הצעת שמאי מוסמך, כך שהסכום יהיה ריאלי ובלתי ניתן למיקוח מצד הרוכש שמעוניין להוריד סכום גבוה מערכו הריאלי.
 

השתדלו להיות זמינים להצגת הנכס

 
יש להיות זמינים לפחות פעמיים בשבוע ובמיוחד בימי שישי , כאשר רוכשים רבים מעוניינים לראות נכסים בסביבה כי זה היום הפני שלהם. ככל שיהיה לכם ידע על תהליך מכירת דירה, כך תמכרו אותה במחיר טוב ותמנעו מהוצאות ותקלות מיותרות.כדאי כי תפקידו את מכירת הנכס בידי סוכן נדל"ן שקיבלתם עליו המלצות. לבד קשה לשווק את הנכס שלכם. מצב הנדל"ן אינו קל ומתווך יודע למי לשווק, מה החתך וקהל היעד שהנכס שלכם יתאים עבורו וכן הלאה.
 
מצד אחד מתווך נדל"ן יוכל להביא לכם קונים פוטנציאליים, אך רובם מעוניינים בבלעדיות, מה שעשוי לסגור בפניכם את הצגת הנכס לרוכשים שמגיעים ממתווכים אחרים. אם מדובר על סוכנות נדל"ן ידועה, שאלו אם הם עובדים בשיתוף פעולה עם מתווכים אחרים, קראו היטב את הטופס ואז תחתמו. וודאו כי הבלעדיות אינה לתקופה של יותר מחצי שנה.הקפידו לבחור עו"ד מקרקעין שייצג אתכם ואל תתפתו לעו"ד שהקונים יציעו לכם או שחברת התיווך ימליצו לכם, היות ועוה"ד שלכם יהיה לטובתכם ולא יהיה ניגוד אינטרסים.
 
 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק