10 טיפים חשובים לרוכשי דירה

​​​​​​​
מסתבר כי למרבית רוכשי הדירות אין מושג כיצד מנהלים משא ומתן מוצלח. יש לדעת כי אחד מכל 10 טיפים חשובים לרוכשי דירה, מתחיל עם ניהול נכון של משא ומתן ועדיף כי הוא יתבצע ע"י עורך הדין של הרוכשים, המתמחה בדיני מקרקעין, כך שיוכל לנהל מול המוכרים משא ומתן יעיל. לרוב,הסכום ירד בין 10%-20% ממחיר הדירה שזהו בהחלט סכום משמעותי. יש לציין כי מו"מ מוצלח, תלוי במידת הלחץ של המוכר שמעוניין להגיע לעסקה. יש לוודא כי במהלך ההתקשרות הראשונית כאשר המוכר יושב יחד אתכם, רק הוא זה שיכול לקבל החלטה לגבי המחיר שייסגר ודעתו לא תשתנה עד לחתימת העסקה בפועל. בכל משא ומתן, קיימים אלמנטים פסיכולוגים שהם בעלי השפעה רבה. יש לזכור כי האגו הינו גורם מפריע ולכן הרבה מוכרים ורוכשים לא הגיעו לעסקה רק בגלל פגיעה ברגשותיו של המוכר.

יש להכיר את העסקאות הדומות שבוצעו באזור הנכס


יש להשתמש בעבודת שטח טובה, כמו חיפוש ברשת באתרי נדל"ן אילו נכסים הדומים בנתוניהם לדירה שאתם מעוניינים לרכוש נמכרו ובאיזה מחיר, מה היה מצבן כגון אם הדירות היו מושקעות ועוד. ללא מידע יעיל זה, תהיו בעמדה נחותה מזו של המוכר, כאשר הוא כבר ערך את הבדיקות ולכן נקב במחיר שהא דורש. כדאי כי תכינו לעצמכם שאלות כגון: ממתי הנכס מוצע למכירה, מדוע הוא מוכר וכן מה מועד הפינוי. ישנם מוכרים שכבר רכשו נכס והם חייבים לפנות את הנכס בהקדם, כך שיוכלו לשלם על הנכס שרכשו. יש לציין בנוסף, כי מוכרים שאינם כפופים ללוחות זמנים, יהיו פחות גמישים במחיר. יש לשאול ממתי הנכס מוצע למכירה. אם הנכס מוצע כבר כמה חודשים למכירה ועדיין לא נמכר, הסיבה טמונה במחיר או אולי במצב שוק הנדל"ן הנמצא בהאטה.
במצבים מעין אלה, כאשר המוכר כבר נמצא במצב של ייאוש והוא מבין שעליו להוריד את המחיר, היות והנכס כבר עומד די הרבה זמן בשוק והוא מותש מהעבדה שאין קונים, הוא יהיה מוכן להתפשר ולהוריד את המחיר.

הפגינו רצינות למוכר כאשר אתם מעוניינים לרכוש את הנכס


על מנת להעביר את המסר שאתם מעוניינים בנכס, כדאי כי תשדרו רצינות. ולא לחשוש ולומר למוכר כי אכן אתם מעוניינים בנכס שלו, שהוא נראה לכם והוא לפי טעמכם ואפילו אל תחששו למנות את היתרונות ומה שאהבתם בנכס. רוכשים רבים, מתנהגים להיפך ואפילו מעליבים את הנכס, כך שהם מנסים בכל מחיר בכדי שיוריד את מחיר הנכס.מצב זה יותר דחייה מצד המוכר ואפילו התנגדות. מצב כזה יוצר חוסר אמון מה שעשוי לפוצץ את העסקה או לגרום לכך שהמוכר לא יהיה מעוניין למכור לאנשים מסוג זה את הנכס.
ישנן דרכים אחרות להגיע למו"מ יעיל, כמו להצהיר כי אתם מוכנית כספית אבל למנות בעדינות כמה חסרונות כגון, שיפוץ של הנכס, גילו, גודל הנכס ועוד. במצב זה, המוכר יהיה גמיש יותר וכל הסיכויים כי תוכלו בכל זאת לסגור עסקה.

 
 


דף הבית טלפוןwaze פייסבוק