דגשים לרכישת נדל"ן ישראלי עבור ישראלים שמתגוררים בחו"ל

בעשור האחרון נפל דבר בשוק הנדל"ן הישראלי. לצד ריבוי של עסקאות שנעשות בידי ישראלים שמתגוררים בישראל, החלה מגמה מקבילה. יהודים מחו"ל או ישראלים שמתגוררים בחו"ל החלו לקדם רכישות נדל"ן ישראלי. יהודים וישראלים בעלי אזרחות פורטוגלית, אזרחות צרפתית, אזרחות בריטית וכיוצא באלה, ממשיכים גם היום להביע אמון בנדל"ן הישראלי. אם גם אתם רוצים להצטרף ולרכוש נדל"ן ישראלי, קבלו דגשים חשובים שימנעו תקלות חמורות. כך תצליחו!

ודאו שווי שוק

אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שגם אם יש לכם אזרחות פורטוגלית (קראו כאן) ואף פעם לא קניתם נכס בארץ, ברור לכם שאין לבצע עסקת נדל"ן מבלי לברר תחילה את ערך השוק של הנכס האמור. לצורך כך ניתן להיעזר בשמאי מקומי, בסקירות נדל"ן, מחירוני דיור וכן אתרים כדוגמת יד 2 או לוח WIN WIN, מדלן ואחרים הפועלים על אותו עיקרון.

מול מי ראוי לקיים משא ומתן

מה שעוד אנו רוצים להדגיש זהו את הצורך לנהל משא ומתן מול האיש הנכון. את המשא ומתן אתם יכולים לנהל בעצמכם או בעזרת בא כוחכם, בדרך כלל עורך דין ישראלי שעוסק בנדל"ן ומכיר היטב את חוזי העסקאות את סוגי רישום הנכסים. ככלל, משא ומתן מקיימים רק עם בעל הנכס או, באם עורך הדין שלכם מאשר, עם עורך דין או גורם בעל ייפוי כוח מבוסס (כגון ייפוי כוח נוטריוני). עסקה שנחתמת מול גורם מפוקפק זו עסקה גרועה שיכולה לגרור עוגמת נפש מרובה!

דעו איפה רשום הנכס

מבנה הבעלות על נכסים בארץ הינו נושא סבוך ומורכב ביותר. לצד נכסים שנמצאים בבעלות מלאה של המחזיק בנכס, יש המון נכסים שלמעשה מוחזקים על ידי חוכר או חוכר לדורות. עורך דין מתחום הנדל"ן שילווה אתכם לאורך העסקה יוכל להבהיר בדיוק מהי המשמעות של צורת רישום הנכס. נכסים בבעלות או בחכירה אינם חזות הכל. מעת לעת נמכרים גם נכסים בדמי מפתח. הנכסים השונים רשומים במנהל מקרקעי ישראל לשעבר (כיום – רמ"י, רשות מקרקעי ישראל). יש נכסים שרשומים בטאבו, יש שרשומים על אדמות מדינה, קרן קיימת לישראל, חברות משכנות ועוד. אם יש לכם אזרחות פורטוגלית או צרפתית או לא משנה איזו ואתם קונים נכס נדל"ן בישראל, רישום הנכס חיוני לצורך הסדרת הזכויות לאחר העברת הבעלות.

לא מעבירים כספים ללא רישום הערת אזהרה או בטחונות מקבילים

כמעט לעולם לא רצוי להעביר את כל סכום הרכישה בבת אחת לידי הקונה. קודם כל, עדיף לנהוג על הצד הבטוח ולבצע העברת סכומים לשיעורין. לאחר העברת סכום ראשוני (למשל לעורך דין, בנאמנות) יש לוודא כי לזכות הקונה יבוצע רישום. רישום זה יבטיח את קיומה של העסקה וייתן לה ביטוי ברשות המתאימה. רישום הערת אזהרה לטובת הקונה מונע ביצוע עסקה אחרת במקביל.

כך תבדקו את הנכס כמו שצריך

כאשר אתם רוכשים נדל"ן לא מספיק לשוחח עם המוכר בטלפון. מומלץ להגיע ארצה כדאי לראות את הנכס בעיניים. חשוב לראות את השכונה, את האזור. יש המגדילים לעשות ולצד הערכת שמאי גם מזמינים חברת בדק בית.

אם נעזרים במשכנתא ישראלית, בקשרו אישור עקרוני

יתכן שאתם צפויים להיעזר במקורות עצמאיים או הלוואה מבנק בארץ המגורים שלכם. אך יתכן מאוד שתוכלו להיעזר במשכנתא מבנק בארץ. שימו לב, אם אתם נעזרים במשכנתא ישראלית בקשו אישור עקרוני לפני חתימת חוזה נדל"ן. נצלו את התהליך כדי לקבל הערכת שמאי מוסכמת כך שתדעו את שווי הנכס. בהתאם לאישור, תוכלו לדעת מהו שיעור המימון המיטבי או האופטימלי  עבורכם.
 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק