דיני מקרקעין – מורה נבוכים

 
כאשר אנו מדברים על דיני מקרקעין, יש לדעת כי קיימים חוקים רבים ומורכבים, כך שמי שמעוניין לרכוש נכס או לדעת לגבי החוקים השונים בתחום המקרקעין, עליו להתייעץ עם עורך דין, הבקיא בתחום זה. בכל כמה שנים, ישנם עדכונים חדשים לגבי חוקי המקרקעין, כמו למשל חוק המכר, אשר עבר תיקון ביום 30.3.2011  בכנסת לאחר קריאה שלישית. מטרתו של חוק המכר, הינה על רוכשי הנכסים, אך כפי הנראה, תיקון זה לחוק המכר, אינו משרת מטרה זו באופן מוחלט כפי שהתכוון המחוקק. אמנם בקריאה הראשונה לחוק, נקרה על פניו, כי תיקון זה, משפר את מצבם של רוכשי הנכסים או הדירות, אך אם נקרא נכון באופן מעמיק יותר את חוק התיקון, נראה כי ההיפך הוא הנכון.
עורך דין מקרקעין


 
למעשה, תיקון החוק, מוביל להטלה של אחריות כבדה יותר על הקבלן, מה שעשוי להוביל לתוצאה פוגענית שהיא אינה רצויה בעליל לרוכשי הדירות כגון, עלייה נוספת במחירי הדירות ואף לסגירתן של חברות הבנייה.
 

על ההשלכות של תיקון חוק המכר

 
עד לפני תיקון חוק המכר , על המוכר, חלה חובה לחוזה מכר מפרט. כיום, מלבד המפרט, קיימת חובה לצרף הוראות תחזוקה ושימוש בנוגע לנכס או כל דבר הנמצא בו. אי מסירת הוראות תחזוקה ושימוש מפורט לרוכש, יהווה או יפורש, כאי קיום חובותיו של המוכר לרוכש. לאחר תיקון חוק המכר, הרחבת אחריותו של הקבלן, לגבי תיקונים יסודיים במבנה תהיה לתקופה של 20 שנה. תיקון לחוק המכר, מרחיב את אחריות הקבלן גם בנושא משך האחריות לליקויים יסודיים במבנה והן לגבי זהות הרוכש.
 
יש לציין, כי חקיקת חוק המכר, מטילה על המוכרים לרבות הקבלן, כמה חובות שנועדו כאמור להגן בעצם על רוכשי הדירות. הוראות חוק המכר הינן קוגניטיביות ומעמדם נחשב יותר תקף מאשר  מעמד חוזה או למפרט המצורף לו.  לסיכום- לא ניתן להתנות על הוראות חוק המכר באמצעות חוזה המכר של הדירה, למעט אם יש בהוראות אלה איזה שהוא עניין שיכול להיות לטובת הרוכש. כמו כן, יש לדעת, כי תיקון חוק המכר, לא חל על דירה בבניין מגורים, אשר בנייתו טרם הסתיימה, או לגבי דירה שחוזה המכר נכרת, לפני תחילת חוק התיקון.
 

מעוניין לרכוש נכס? אל תתחיל לפני שתמצא עורך דין הבקיא בדיני המקרקעין

 
אם אתם חושבים לרכוש נכס, או שמצאתם מציאה כגון דירה שאינכם יכולים לוותר עליה,  יש למצוא עורך דין לדיני מקרקעין שכבר עוסק בתחום שנים ויש עליו המלצות חמות. אחד מעורכי הדין הבקיאים בנושא המקרקעין, הוא עורך דין אבי נימצוביץ' אשר פועל ללא לאות עבור לקוחותיו, כאשר הדגש במשרדו הוא על חוסר התפשרות על מקצועיות והשאיפה למצוינות, תוך השגת התוצאות הטובות ביותר. משרדו של עו"ד נימצוביץ/, נמצא בבית גיבור ספורט במתחם הבורסה ברמת גן  וצוות המשרד, מונה כ-50 עובדים שמתוכם 10 עורכי דין בעלי מומחיות בתחומם ומגיעים מרקע מגוון ומצטיינים ברמה האישית והמקצועית.
 
 
 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק