טיפים לבחירת עורך דין

בחירת עורך דין שייצג אתכם בבעיה משפטית הוא תהליך בחירה דומה מאד לבחירת כל בעל מקצוע או נותן שירותים אחר. אין מחסור בעורכי דין טובים, השאלה היא במי לבחור מתוך ההיצע הגדול, מי הוא עורך הדין המתאים ביותר עבורכם.
בשורות הבאות נספק מספר טיפים לתהליך בחירת עורך דין:

תחום ההתמחות של עורך הדין

הקריטריון המוביל בבחירת עורכי דין הוא התחום בו יש לעורך הדין מומחיות. כל עורך דין עובר לאחר לימודיו תקופת התמחות באחד מהתחומים הרבים הכלולים תחת ההגדרה הרחבה של מקצוע המשפטים. תחומי התמחות לדוגמא הם הדין הפלילי, דיני משפחה, דיני חוזים, יחסי עבודה ליטיגציה, טיפול בפטנטים, מיסוי רילוקיישן ועוד. 
לאחר שאתם יודעים מהו התחום של בעייתכם המשפטית תוכלו לעשות סקר שוק ולבחור מספר מועמדים מתאימים מאותו התחום, אותם תבחנו לפי מספר פרמטרים נוספים.

ניסיון מקצועי

בדקו כמה שנים עוסק עורך הדין בתחום התמחותו, האם הוא מכיר היטב את התחום, האם טיפל בעבר במקרים כמו שלכם, האם הצליח בטיפול ומה היו ההשלכות. כמה זמן ארך הטיפול המשפטי. ככל שהידע שצבר במהלך שנות הניסיון שלו כך יוכל לתת יעוץ וטיפול מקצועי יותר.

מידע והמלצות

ההמלצות הטובות ביותר הן מפה לאוזן אך קיימות דרכים נוספות לקבל מידע והמלצות על עורכי דין מקצועיים ומנוסים. חיפוש ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות יכול לספק מידע רב על ניסיונו, על הצלחות וכישלונות של עורך הדין וכן אפשר לקרוא ביקורות וחוות דעת שקיבלו לקוחותיו.
 

פגישת התרשמות

גם אם גיבשתם דעה ובחרתם עורך דין מסוים, על תוותרו על פגישת התרשמות. ספרו לעורך הדין ללא חשש על בעייתכם המשפטית והתרשמו מגישתו לנושא, מסגנון העבודה שלו, מהסבריו ומניתוח המקרה על ידו. בפגישה תוכלו גם לבדוק אם נוצרה כימיה ביניכם, דבר היכול לסייע רבות בעבודה משותפת. כמו כן חשוב לשאול מי מטפל בתיק שלכם, האם עורך הדין שנפגשתם איתו או מתמחה מטעמו.

עורך דין למיסוי רילוקיישן

העולם הגלובלי ואפשרויות העבודה מעבר לים יוצרים מצב מורכב של כפל מס בזמן העבודה בחו"ל ובעת החזרה לארץ, התמודדות עם תהליכים של גילוי מרצון להכנסות וחוקים נגד הלבנת הון.
אדם שמעביר את חייו וחיי משפחתו לארץ אחרת זקוק ליעוץ משפטי בדבר החוקים החלים עליו ועל משפחתו ועל אופן הדיווח של הכנסותיו במדינה בה הוא עובד ובארץ המוצא שלו. זהו תחום ייחודי וחדש אשר כולל בתוכו אלמנטים משפטיים וחשבונאיים. לכן קיימים עורכי דין שהם גם רואי חשבון, או כאלה העובדים בשיתוף פעולה עם רואי חשבון והם חולשים על כל היבטי המיסוי השונים, תכנון המס, אמנות מס בין מדינתיות והחוקים הבינלאומיים בעניין זה.
לסיכום, בחרו עורך דין שיודע לטפל בבעיה המשפטית שלכם בהתאם לתחום התמחותו, לניסיונו המקצועי במקרים דומים ובהתאם להמלצות שקיבלתם עליו. אם אתם זקוקים לעורך דין העוסק במיסוי רילוקיישן בדקו את הניסיון הייחודי הדרוש לכך.
 

דף הבית טלפוןwaze פייסבוק