לוגו יצירת קשר

צוואות וירושות

 
המשרד מטפל לאורך שנים רבות, בעריכת צוואות ללקוחות המשרד, ובמתן הנחיות לביצוע בפועל של צווי הירושה על פי חוק הירושה, כשאדם נפטר. לאור העובדה שמדובר בנושאים רגישים הכולל בתוכם לעתים גם הרבה צער ואמוציות, מטופל נושא זה במשרדנו ברגישות יתרה, בהכוונה ובסבלנות רבה.
אם הותיר הנפטר צוואה חוקית מפורטת של חלוקת רכושו, חלוקת העיזבון מתבצעת על פי הנחיותיו. על פי חוק הירושה וממונו רכושו ונכסיו של הנפטר מועברים ליורשיו על פי חוק.
מטרת הצוואה היא למנוע מחלוקות על אופן חלוקת הרכוש לאחר מותו של בעל הנכסים, ולכן יש להקפיד על הכנת צוואה חוקית. ההמלצה היא להכין צוואה פשוטה ומובנת כך שיהיה קל להפעיל אותה לאחר מותו של כותב הצוואה. צוואות מורכבות או לא מובנות לחלוטין יוצרות בעיה לאחר הבקשה לקיום הצוואה.
אם הנפטר כתב בכתב ידו צוואה מפורטת, או לחילופין אם הכין צוואה מודפסת לבד או באמצעות עורך דין, והוסיף את חתימתם של שני עדים או נוטריון. בשני המקרים יש להגיש את הצוואות לבית המשפט כדי לקבל תוקף חוקי וכך מדובר בצוואות חוקיות.
בחלוף השנים, אדם המעוניין לכתוב צוואה חדשה עקב שינויים משפחתיים או שינויים בהרכב נכסיו, חובה שעליו לכתוב כי הצוואה הקודמת בטלה והצוואה הנוכחית היא הקובעת.
צו קיום הצוואה הוא בקשה למתן תוקף ביצוע לצוואה החוקית לאחר פטירת כותב הצוואה, וכך הרשם לענייני ירושה מעניק לה תוקף ומאפשר לבצע את הכתוב בה.
אדם שלא הותיר צוואה חוקית או לחילופין צוואתו נפסלה לשימוש, אינו יכולה לקבל את צו קיום הצוואה ולכן הירושה מתחלקת בין היורשים על פי הקבוע בחוק הירושה. מחצית מערך נכסיו לבן/ בת הזוג והמחצית השנייה מתחלקת באופן שווה בין כל ילדיו. אם מדובר באדם ערירי ואין לו קרובי משפחה המדינה באמצעות האפוטרופוס הכללי מקבלת על פי חוק את הונו של הנפטר.
הסכמי ירושה הם הסכמים מורכבים, הטומנים בחובם גם נושאים מיסויים. משרדנו מעניק קשת רחבה של אפשרויות לפתרון הנושאים הללו בהכוונתם של אנשי כספים המומחים בתחומים הללו.
משרדנו ישמח להעניק גם לכם שרות איכותי, אמין ומקצועי .
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק